Kvietimas ///

Lietuvių kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas A-I-R Krems (Austrija) rezidencijai - 2019

 

 

DAR menininkų rezidencija, bendradarbiaudama su rezidencijų programa AiR Krems, kviečia lietuvių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti rezidencijų programoje Kremse (Austrija). Rezidencijai numatytas laikas – vienas mėnuo, 2019-ųjų birželis. 

80 kilometrų nuo Vienos esančiame Kremse tarptautinis rezidencijų centras įkurtas 2000-aisiais. Buvusiame kilimų fabrike įrengtose penkiose (nuo 45 iki 120 kv. m) studijose reziduoja muzikai, rašytojai ir architektai bei vizualaus meno kūrėjai. Organizacija taip pat bendradarbiauja su Čikagos meno institutu (JAV), Custom House Studios (Airija), Karališkuoju Melburno technologijų institutu (Australija), Djerassi meno rezidentūra (JAV) bei Örnsköldsviks Kollektiva Konstnärs Verkstad (Švedija).

Šiais metais rezidencija AiR Krems suteikia galimybę kompozitoriams ir garso menininkams dirbti su austrų-amerikiečių kilmės kompozitoriaus Ernsto Kreneko (1900-1991) originalia modulinių sintezatorių „Buchla“ kolekcija. Šie instrumentai ‒ keli pasaulyje vis dar išlikę „Buchla“ originalai, kurie visai neseniai buvo restauruoti, panaudojant originalias detales. AiR Krems sudaro sąlygas rezidentams dirbti su sintezatoriais  Ernsto Kreneko  forume (EKF – erdvė, paroda bei platforma Kremse). 

Iš paraiškas pateikusių kandidatų DAR komisija atrinks vieną. Mėnesio rezidencijai skiriama 1300 EUR vienkartinė stipendija pragyvenimo ir kelionės išlaidoms padengti. Rezidentui nemokamai suteikiamos patalpos kūrybai ir gyvenimui, o taip pat administracinė bei kuratorinė pagalba. Menininkas turėtų pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

Norinčius pasinaudoti rezidencijos mainų galimybe lietuvius kompozitorius ir garso menininkus kviečiame teikti paraiškas; viename PDF dokumente lietuvių kalba turi būti pateikta paraiškos forma, kurią sudaro: 

- gyvenimo aprašymas (CV)

- trumpas projekto, kurį vykdysite Kremse, pristatymas (tekstas ir fotografijos iki 2 A4 puslapių)

- kūrybinis portfolio (ne daugiau kaip 10 garso nuorodų, nuotraukų ar video, kuriuos prašome sunumeruoti. Garso kūrinius pateikite mp3, o nuotraukas jpg formatais. Jei turite, pridėkite ir atsiliepimus spaudoje bei parodų katalogus).

Paraiškos laukiamos iki balandžio 1 d., el. paštu: [email protected]

 

Lietuvių kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas bendrai DAR ir MoKS rezidencijai - 2019

 

 

DAR menininkų rezidencija, bendradarbiaudama su MoKS rezidencija Estijoje, kviečia lietuvių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti rezidencijų programoje Druskininkuose (Lietuvoje) ir Mooste (Estijoje). Rezidencijai numatytas laikas ‒ vienas mėnuo, 2019-ųjų gegužės1-14 dienomis (DAR, Druskininkuose) ir gegužės 15-29 dienomis (MoKS, Mooste mieste Estijoje). Mėnesio rezidencijai skiriama 800 EUR vienkartinė stipendija ir apmokamos kelionių (Lietuva-Estija-Lietuva) išlaidos. Paraiškos laukiamos iki kovo 1 d.

DAR ir MoKS rezidencijos įsikūrusios atokiau nuo didžiųjų miestų. Menininkams tai suteikia sąlygas atsitraukti nuo urbanistinio tempo ir triukšmo, patirti artimesnį santykį su gamta ir susitelkti į kūrybinius procesus. Šios rezidencijos panašios ne tik savo atokia lokacija, laukine gamta, bet ir išskirtiniu dėmesiu garso menui. Taip pat abi rezidencijos tampriai bendradarbiauja su vietine bendruomene: muziejais, mokyklomis, etc. taip skatindamos betarpišką bendruomenės ir jaunimo įsitraukimą į kultūros lauką. DAR rezidencija įsikūrusi Druskininkuose Lietuvos kompozitorių sąjungos kūrybos namuose. MoKS rezidencija įsikūrusi Mooste mieste, 40 km nuo Tartu ir 20 km. nuo sienos su Rusija. Rezidencijoje kviečiami dalyvauti du rezidentai iš Estijos ir du iš Lietuvos. Mainais siekiama vystyti Lietuvos ir Estijos menininkų kūrybinę partnerystę. Iš pateiktų paraiškų DAR komisija atrinks 2 kandidatus. Rezidentui nemokamai suteikiamos patalpos kūrybai ir gyvenimui, o taip pat administracinė bei kuratorinė pagalba. Menininkas turėtų pasirūpinti savo sveikatos draudimu.

Norinčius pasinaudoti rezidencijos mainų galimybe, lietuvius kompozitorius ir garso menininkus kviečiame teikti paraiškas; viename PDF dokumente lietuvių kalba turi būti pateikta paraiškos formą, kurią sudaro: 

- gyvenimo aprašymas (CV);

- trumpas projekto, kurį vykdysite Druskininkuose ir Moosteje, pristatymas (tekstas ir fotografijos iki 2 A4 puslapių);

- kūrybinis portfolio: ne daugiau kaip 10 garso nuorodų, nuotraukų ar video, kuriuos prašome sunumeruoti; garso kūrinius pateikite mp3, o nuotraukas jpg formatais. Jei turite, pridėkite atsiliepimus spaudoje ir parodų katalogus.

Paraiškos laukiamos iki kovo 1 d., el. paštu: [email protected]