Naujienos ///

2020-09-18

DAR moksleiviams: kūrybinės dirbtuvės „Muzika be natų“

None

Rugsėjo 30 d., 15:00–18:00
Druskininkų jaunimo užimtumo centras
Veisiejų g. 17, Druskininkai

Muzikines kūrybines dirbtuves ves šiuolaikinės akademinės muzikos tercetas: Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Arminas Bižys (saksofonas) ir Matas Samulionis (saksofonas).

„Muzika be natų“ – mokysimės groti, kurti ir bendrauti improvizacijos kalba. Tyrinėsime ją iš skirtingų kampų: mažo ansamblio improvizacija, didesnės sudėties ansamblio improvizacija, ritminė, harmoninė improvizacija. Taip pat lavinsime ritmo pojūtį.

Su savimi turėkite instrumentus.
Dirbtuvės rekomenduojamos paaugliams ir jaunimui, tačiau laukiame visų amžiaus grupių moksleivių!

Renginys atviras ir nemokamas.
Būtina registracija: https://forms.gle/GLKw3fYXQFvecRzZ7

Trys jauni atlikėjai – Mėta Gabrielė Pelegrimaitė (fleita), Arminas Bižys (saksofonas) ir Matas Samulionis (saksofonas) – susibūrė siekdami bendro tikslo – augti ir tobulėti kaip šiuolaikinės akademinės muzikos tercetas. Muzikantai gerai pažįstami jau kelis metus, nes visi studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.
Mintis įkurti trio kilo studijuojant šiuolaikinės ir improvizacinės muzikos atlikimą. Studijų metais kolektyvo nariai įgijo įvairiapusiškos muzikavimo patirties – nuo laisvosios improvizacijos ir tikslios arba laisvai varijuojamos grafinės notacijos iki abstrakčių vizualinių inspiracijų analizės ir įgyvendinimo. Aktyviai dalyvaudami bendruose projektuose, kartu rengdami įvairaus pobūdžio performansus atlikėjai pasiekė tam tikros muzikinės bendrystės, tapusios pirmine šio trio atsiradimo kibirkštimi. Visą sukauptą patirtį jie investuoja tam, kad akademinio trio idėja taptų ilgalaikiu, nuolat tobulėjančiu ir naujus iššūkius keliančiu muzikiniu projektu.
Visi kolektyvo nariai turi savitų prieigų prie muzikinio pasaulio ir kuria bei atlieka muziką skirtingo pobūdžio projektuose: Mėta Gabrielė Pelegrimaitė – „One Two Free“, „Kosmonautic“, Arminas Bižys – „Džiazlaif“ ir „Katarsis4“, „Synaesthesis“, o Matas Samulionis – „Newborn“ ir „Artfcl“.

Daugiau informacijos: [email protected] arba +37067854654

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

2020-09-17

DAR moksleiviams: improvizacinės muzikos dirbtuvės ir koncertas

None

Rugsėjo 28 d.
Druskininkų jaunimo užimtumo centras, Veisiejų g. 17, Druskininkai
Improvizacinės muzikos dirbtuvės 15:00–18:00
Koncertas 19:00–20:00

Druskininkų meno rezidencijoje rugsėjo 16–30 d. viešės pučiamųjų trio: Kristupas Gikas (fleita), Simonas Kaupinis (tūba) ir Kazimieras Jušinskas (saksofonas).

Šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos lauke aktyviai veikiantys muzikantai dalinsis savo patirtimi ir surengs atviras nemokamas dirbtuves muzikuojančiam Druskininkų jaunimui. Kviečiame dalyvauti visus muzikos meną pasirinkusius moksleivius, nepriklausomai nuo jų amžiaus, įgūdžių, instrumentų ar atliekamo žanro. Dirbtuvių metu remdamiesi kiekvieno muzikinėmis patirtimis ir individualumu mokysimės improvizuoti, kartu ruošime improvizacinę kompoziciją.

Dirbtuves sudarys 3 dalys:
• Klausymą, muzikinę reakciją, ansambliškumą, saviraišką ir kūrybiškumą lavinantys žaidimai
• Koncerto planavimas ir ruošimas
• Koncertas

Kviečiame visus susidomėjusius prisijungti grojant savo instrumentais arba dainuojant. Improvizacijos įgūdžiai nėra būtini.

Renginys atviras ir nemokamas.
Būtina registracija: https://forms.gle/ZFjuFxeWRLbhgsMk9

Kristupas Gikas – fleitininkas, improvizatorius, eksperimentinės muzikos atlikėjas. 2012 m. baigęs Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą, tęsė studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – buvo prof. Valentino Gelgoto studentas. Atradęs improvizacinę muziką baigė šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos magistro studijas (dėstytojai Vykintas Baltakas ir Liudas Mockūnas), vėliau studijavo sonologiją Hagos karališkojoje konservatorijoje Nyderlanduose.
Šiuo metu kuria muziką „DJ Extended“ pseudonimu, yra improvizacinės muzikos ansamblio „Laivo troupe“ narys, aktyviai dalyvauja įvairiuose improvizacinės, elektroninės muzikos ir tarpdisciplinio meno projektuose Lietuvoje bei užsienyje.

Simonas Kaupinis – tūbininkas, baigęs ir šiuolaikinės muzikos studijas LMTA. Atlikėjas aktyviai koncertuoja su improvizacinės muzikos ansambliais „Ąžuoliniai berželiai“, „Laivo troupe“, alternatyvaus džiazroko grupe „Kanalizacija“, žydiško klezmerio grupe „Rakija klezmer orkestar“. Dalyvauja įvairiuose šiuolaikinės muzikos ir improvizacijos projektuose, festivaliuose.

Saksofonininkas Kazimieras Jušinskas po specialybės studijų LMTA pasirinko šiuolaikinę muziką ir improvizaciją. Jis – buvęs grupės „Brave Noises“ narys, aktyviai koncertuoja su grupėmis „Katarsis4“, „Džiazlaif“, „Laivo troupe“, „Castor Stetson“, bendradarbiauja su „DJ Extended“. Dalyvavo džiazo festivaliuose Lietuvoje, gastroliavo Belgijoje, Vokietijoje, Nyderlanduose, Austrijoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje ir Škotijoje.

Daugiau informacijos: [email protected] arba +37067854654

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

2020-08-20

DAR rezidentų koncertas Vilniuje: Twenty Fingers Duo, Piotr Bednarczyk ir Kristupas Bubnelis

None

DAR rezidentų koncertas | 45 min.
Rugpjūčio 29 d., 18:00
SODAS 2123, Vitebsko g. 23, Vilnius.

Druskininkų meno rezidencijoje rugpjūčio 15 - 29 d. viešintys kompozitoriai Piotr Bednarczyk (PL) ir Kristupas Bubnelis (LT/UK) bei styginių ansamblis Twenty Fingers Duo (LT) pristatys rezidencijos metu sukurtas kompozicijas.

........

"my ____ is your ____''
smuiko, violončelės, elektronikos ir video interakcijos.

kompozitorius : Piotr Bednarczyk
smuikas : Lora Kmieliauskaitė
violončelė : Arnas Kmieliauskas
elektronika, video : Piotr Bednarczyk

ĮSPĖJIMAS: kūrinio metu blyksės stroboskopas.

.......

"please leave your message after the tone"
kūrinys smuikui, violončelei ir elektronikai

kompozitorius : Kristupas Bubnelis
smuikas : Lora Kmieliauskaitė
violončelė : Arnas Kmieliauskas
elektronika : Elias Peter Brown (US)

............................................................

 

PIOTR BEDNARCZYK (PL)

2019 metais baigė Vroclavo muzikos akademiją, kur jospecialybės dėstytojas buvo Cezary Duchnowski. Kaip kompozitorius P. Bednarczyk dažniausiai orientuojasi į kamerinę instrumentinę, elektroakustinę ir elektroninę muziką. Jį domina neįprastų garso struktūrų paieška pasitelkiant netradicines garso generavimo technikas ir „gyvą“ elektroniką. Stilistiniu požiūriu jam artima noise, glitch ir klubinės muzikos estetika. Rengdamas pasirodymus jis neretai muziką derina su performansais ir vaizdo efektais (stroboskopais, apšvietimo sprendimais ir pan.). Savo muziką jis dažnai atlieka pats, tokiais atvejais jo projektai pristatomi sceniniu vardu „LOUFR“. Kaip „Sound Factory Orchestra“ narys, jis atsakingas už elektroninės muzikos kūrimą. Be to, jis dalyvauja Vroclavo grupės „Wkurvv“ veikloje, kartu su bendraminčiais siekdamas populiarinti eksperimentinę elektroninę muziką. Jo kompozicijos buvo atliekamos keliolikoje tarptautinių festivalių: „Warsaw Autumn“, „Musica Electronica Nova“, „Musica Polonica Nova“, „Crossroads“, „Słuchalnia“, „Muslab“, „New Music Week“, „Gaida“, „Idealistic Festival“ ir „SNIM“. Jam teko bendradarbiauti su įvairiais muzikos ansambliais: „Names“, „Adapter“, „Garage“, „Kompopolex“, „Synaesthesis“, „Ars Nova“, „SNIM“ ir „s201“, o taip pat su „Sound Factory Orchestra“ ir trio „Layers“.

 

KRISTUPAS BUBNELIS (LT/UK)

Kristupas Bubnelis – jauniausios kartos lietuvių kompozitorius, šiuo metu gyvenantis Londone. Yra parašęs kūrinių simfoniniam orkestrui, kameriniams ansambliams, pjesių solo instrumentams. Jo kompozicija „Plaktukai be fortepijono” pelnė pirmąją premiją Lietuvos kompozitorių sąjungos naujų kūrinių fortepijonui solo konkurse (2016). Jo muzika skambėjo Austrijoje, Danijoje, Indonezijoje, Jungtinėje Karalystėje, Nyderlanduose, Prancūzijojeir Vokietijoje. Už pasiekimus studijų metu autorius Jungtinėje Karalystėje pelnė du apdovanojimus: „G. V. Turner-CookeComposition Award“ (2019) ir „Arthur Hinton Memorial Prize“(2017). Kompozitorius aktyviai dalyvauja seminaruose irmeistriškumo kursuose (juos vedė Oliver Knussen, Magnus Lindberg, Bent Sørensen, Georg Friedrich Haas, Hans Abrahamsen). Be to, jis buvo kviečiamas į šiuolaikinės muzikos festivalį „Crossroads“ Zalcburge (Austrija). Kompozitoriui nesvetima kuratoriaus praktika: jis kartu su kitais menininkais organizuoja koncertus, prisideda prie lietuvių šiuolaikinės muzikos sklaidos užsienyje. Kristupas 2019 metais Londone surengė styginių orkestro koncertą „The Chain of Freedom: Baltic Sounds in Focus“, kuriame pristatyti ryškiausi šiuolaikiniai kompozitoriai iš Baltijos šalių.

 

TWENTY FINGERS DUO (LT)

Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau galintis ir įsitraukiantis dalyvauti įvairių žanrų ir jų miksų projektuose. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.
Neseniai „Twenty Fingers Duo“ inicijavo įvairias medijas jungiančią programą „Performa“, specialiai užsakydamas šiuolaikines atlikimo formas iš/konstruojančių Lietuvos kompozitorių kūrinius. Tai rodo dueto pasiryžimą ieškoti naujų kūrybinių iššūkių ir aštrinti veiklos kryptį.
Abu Kmieliauskai jau yra sukaupę įvairią patirtį tiek kartu, tiek paskirai. Jie – atlikėjų konkursų
laureatai, meistriškumo kursų entuziastai, aktyvūs festivalių Lietuvoje ir užsienyje dalyviai, skirtingų ansamblių ir projektų sudėtyse muzikuojantys atlikėjai. „Už kūrybinį proveržį“, „už ryškiausią naujosios muzikos interpretaciją“ ir kitokias kūrybines parengtis duetui pavyko pelnyti ne vieną nacionalinį ir tarptautinį apdovanojimą. (Asta Pakarklytė)

 

..............

Renginys nemokamas.
Renginį remia Lietuvos kultūros taryba.

2020-06-30

Lietuvos kompozitorių sąjunga ir styginių duetas „Twenty Fingers Duo“ kviečia kompozitorius teikti paraiškas rezidencijai Druskininkuose

None

Bus atrinkti du kompozitoriai. Kiekvienam rezidentui skiriama vienkartinė 400 eurų stipendija, padengiamos kelionės išlaidos, suteikiama erdvė gyvenimui ir kūrybai Druskininkų kūrybos ir poilsio namuose.

Rezidencija vyks 2020 m. rugpjūčio 15– 29 dienomis. Pirmąją savaitę kompozitoriai dirbs individualiai, o antrąją – kartu su ansambliu „Twenty Fingers Duo“. Rezidencijos pabaigoje bendro kūrybinio darbo rezultatai bus pristatyti koncerte Vilniuje, „Sodai 2123“ erdvėse.

Kompozitoriai, norintys dalyvauti rezidencijoje, kviečiami teikti paraišką – vieną pdf formato dokumentą, kuriame turi būti:
- kompozitoriaus gyvenimo/kūrybinės veiklos aprašymas (CV);
- kūrybos pavyzdžiai (nuorodos į ne daugiau kaip 3 garso arba vaizdo kūrinius);
- l
aisvos formos kūrinio koncepcijos aprašymas;
- kūrinio, kuris bus sukurtas rezidento ir atliktas ansamblio „Twenty Fingers Duo“, eskizas arba jau sukurto, bet dar niekada neatlikto kūrinio partitūra;
- kūrinio praktinio įgyvendinimo eskizas: kas sudaro kompoziciją/atlikimą, kokių techninių priemonių gali reikėti.

Kūrinių atrankos gairės:
- kūrinys gali būti akustinis arba elektroakustinis;
- kūrinio gyvam atlikimui gali būti naudojami tik 2 akustiniai instrumentai (smuikas ir violončelė);
- kūrinio elektroninės, muzikinės medžiagos parengimui ribojimų nėra, esant poreikiui kompozitoriai gali dalyvauti kūrinio atlikime;
- kūrinio trukmė ~20 min.

Paraiškų lauksime iki liepos 20 d. el. paštu [email protected].
Daugiau informacijos apie Druskininkų meno rezidenciją rasite čia:

https://www.artdruskininkai.lt/lt/kurybos-namai/


Rezidenciją remia Lietuvos kultūros taryba.

….......................................................................................................

Twenty Fingers Duo“ – organiškas sesės ir brolio styginių duetas, nusitaikęs atlikti šiuolaikinės eksperimentinės muzikos programas, tačiau galintis ir įsitraukiantis dalyvauti įvairių žanrų ir jų miksų projektuose. Nors Arno Kmieliausko (violončelė) ir Loros Kmieliauskaitės (smuikas) duetas startavo palyginti neseniai, jis yra „tiksintis“, ryškią kūrybinę perspektyvą turintis ansamblis.
Neseniai „Twenty Fingers Duo“ inicijavo įvairias medijas jungiančią programą „Performa“, specialiai užsakydamas šiuolaikines atlikimo formas iš/konstruojančių Lietuvos kompozitorių kūrinius. Tai rodo dueto pasiryžimą ieškoti naujų kūrybinių iššūkių ir aštrinti veiklos kryptį.
Abu Kmieliauskai jau yra sukaupę įvairią patirtį tiek kartu, tiek paskirai. Jie – atlikėjų konkursų laureatai, meistriškumo kursų entuziastai, aktyvūs festivalių Lietuvoje ir užsienyje dalyviai, skirtingų ansamblių ir projektų sudėtyse muzikuojantys atlikėjai. „Už kūrybinį proveržį“, „už ryškiausią naujosios muzikos interpretaciją“ ir kitokias kūrybines parengtis duetui pavyko pelnyti ne vieną nacionalinį ir tarptautinį apdovanojimą.
 

 

 

2020-05-06

Lietuvos kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas Druskininkai - Hällnäs meno rezidencijų mainų programai Švedijoje

None

Druskininkų meno rezidencija vykdo mainus su „Hållnäs Konstkoloni“ ir kviečia Lietuvos kompozitorius bei garso menininkus teikti paraiškas rezidencijai Švedijoje, Helneso vietovėje. Viešnagė truks 14 dienų, nuo 2020 metų rugsėjo 1 iki 14 dienos. Rezidentui bus skiriama 400 eurų vienkartinė stipendija bei padengiamos kelionės išlaidos (iki 200 eurų). Baigiantis viešnagei rezidentas turės pristatyti savo kūrinį koncerte arba kitu pavidalu. Kūrinio pristatymo formatą bus galima aptarti artėjant rezidencijos pradžiai.
Rezidentas bus nemokamai apgyvendintas, jam bus sudarytos sąlygos kurti, jei prireiks, bus teikiama administracinė ir profesinė pagalba. Kūrėjas privalo savarankiškai pasirūpinti sveikatos draudimu. 

Daugiau ///

2019-05-29

Lietuvos kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas „DAR-Hällnäs Konstkoloni“ rezidencijos mainų programai Švedijoje

None

Rezidencija truks 14 dienų, nuo 2019 metų rugsėjo 1 iki 14 dienos, ir vyks Helneso vietovėje Švedijoje. Rezidentai gaus 400 eurų vienkartinę stipendiją, be to, jiems bus padengtos kelionės išlaidos (iki 200 eurų). Kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami pateikti rezidencijai savo idėjas bei projektą. Besibaigiant rezidencijai jos dalyviai turės pristatyti savo kūrinį koncerte arba kitu pavidalu. Visa tai bus galima aptarti artėjant rezidencijos pradžiai, tuomet ir bus patvirtinti kiekvieno rezidento planai.

Daugiau ///

2019-05-06

Lietuvių ir užsienio kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas jungtiniam DAR rezidencijos ir šiuolaikinės muzikos ansamblio Synaesthesis projektui

None

Rezidencijai numatytas laikas ‒ 14 dienų, 2019-ųjų liepos 25 – rugpjūčio 8 dienomis (DAR, Druskininkuose), rezidentams skiriama 400EUR vienkartinė stipendija ir apmokamos kelionių (iki 200EUR) išlaidos.  Kompozitorius ir garso menininkus kviečiame teikti sukurtų tačiau dar neatliktų kūrinių natas, o taip pat naujų kompozicijų idėjas šiai instrumentų sudėčiai:

smuikas, altas, klarnetas (in B, bosinis ir kontrabosinis), fortepijonas.

Daugiau ///

2019-02-05

Lietuvių kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas A-I-R Krems (Austrija) rezidencijai - 2019

None

DAR menininkų rezidencija, bendradarbiaudama su rezidencijų programa AiR Krems, kviečia lietuvių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti rezidencijų programoje Kremse (Austrija). Rezidencijai numatytas laikas –vienas mėnuo, 2019-ųjų birželis. Mėnesio rezidencijai skiriama 1300 EUR vienkartinė stipendija. Paraiškos laukiamos – iki balandžio 1 d.

Daugiau ///

2019-01-28

Lietuvių kompozitoriai ir garso menininkai kviečiami teikti paraiškas bendrai DAR ir MoKS rezidencijai - 2019

None

DAR menininkų rezidencija, bendradarbiaudama su MoKS rezidencija Estijoje, kviečia lietuvių kūrėjus teikti paraiškas dalyvauti rezidencijų programoje Druskininkuose (Lietuvoje) ir Mooste (Estijoje). Rezidencijai numatytas laikas ‒ vienas mėnuo, 2019-ųjų gegužės1-14 dienomis (DAR, Druskininkuose) ir gegužės 15-29 dienomis (MoKS, Mooste mieste Estijoje). Mėnesio rezidencijai skiriama 800 EUR vienkartinė stipendija ir apmokamos kelionių (Lietuva-Estija-Lietuva) išlaidos. Paraiškos laukiamos iki kovo 1 d.

Daugiau ///